Bowls Wiltshire Domestic Finals Saturday’s Schedule
Rink | |||||||||||||||||||||
1 | 9.30am BW Ladies County Unbadged Singles Semi Final (A) | 11.00am BW Ladies County Benevolent Triples Semi Final (A) | 12.30pm BW Men Unbadged Singles Final | ||||||||||||||||||
E Ambridge | v | S Crabbe | L Perfitt | v | S Bartlett | J Fail | v | T Pittuck | |||||||||||||
Trowbridge Westbourne | Avon | Westlecot | Winsley | (Purton) | (Highworth) | ||||||||||||||||
White | Red | White | Red | White | Red | ||||||||||||||||
2 | 9.30am BW Ladies County Unbadged Singles Semi Final (B) | 11.00am BW Ladies County Benevolent Triples Semi Final (B) | 12.30pm BW Men’s Over 60 Triples | ||||||||||||||||||
D Hitchcox | v | K Hussain | J Willis | v | J Coleman | A Moore | v | R Clews | |||||||||||||
Stratton Churchway | Stratton Churchway | Stratton Churchway | Amesbury | (Spencer Melksham) | (Chippenham Town) | ||||||||||||||||
White | Red | White | Red | White | Red | ||||||||||||||||
3 | 11.00am approx BW Ladies County Unbadged Singles Final | 1.30pm approx BW Ladies County Benevolent Triples Final | |||||||||||||||||||
Semi Final A | v | Semi Final B | Semi Final A | v | Semi Final B | ||||||||||||||||
White | Red | White | Red | ||||||||||||||||||
4 | 9.30am BW Secretary & Treasurers | 1.00pm | |||||||||||||||||||
Purton | v | Mere | v | ||||||||||||||||||
White | Red | White | Red | ||||||||||||||||||
5 | 9.30pm Greenkeepers | 12.00pm BW Men’s Tourist Trophy | |||||||||||||||||||
D Betteridge | v | M Neale | Royal Wootton Bassett | v | Salisbury | ||||||||||||||||
(Trowbridge Town) | (Wilton) | ||||||||||||||||||||
White | Red | White | Red | ||||||||||||||||||
6 | 9.30am BW Men’s Champion of Champions | 12.00pm BW Men’s Tourist Trophy | |||||||||||||||||||
A Moore | v | T Pittuck | Royal Wootton Bassett | v | Salisbury | ||||||||||||||||
(Spencer Melksham) | (Swindon Town Gardens) | ||||||||||||||||||||
White | Red | White | Red |
Bowls Wiltshire Domestic Finals Sunday’s Schedule
Rink | ||||||||||||||
1 | 9.30am BW Ladies County Top Ten Final | 1.00pm | ||||||||||||
Purton | v | Amesbury | v | |||||||||||
White | Red | White | Red | |||||||||||
2 | 9.30am BW Ladies County Top Ten Final | 1.00pm | ||||||||||||
Purton | v | Amesbury | v | |||||||||||
White | Red | White | Red | |||||||||||
3 | 9.30am BW Ladies County Top Ten Final | 1.00pm | ||||||||||||
Purton | v | Amesbury | v | |||||||||||
White | Red | White | Red | |||||||||||
4 | 9.30am BW Ladies County Top Ten Final | 12.30pm BW Officers Triples | ||||||||||||
Purton | v | Amesbury | Highworth | v | Avon | |||||||||
White | Red | White | Red | |||||||||||
5 | 9.30am BW Ladies Over 70 Triples | 12.30pm BW Mixed Double Rink | ||||||||||||
Chippenham Town | v | Box | Purton | v | Box | |||||||||
White | Red | White | Red | |||||||||||
6 | 9.30am BW Ladies Champion of Champions | 12.30pm BW Mixed Double Rink | ||||||||||||
L Young | v | M Easton or Sue Cooke | Purton | v | Box | |||||||||
Highworth | ||||||||||||||
White | Red | White | Red |