Bowls Wiltshire Competition Honours – Ladies Fours

Year Winners Club Runners Up Club
2017 C Grenfell, K Yeoman, S Cooke, A Jacobs Box J Corbett, M Downthwaite, C Woodward, B Salter Wroughton
2016 C Grenfell, K Funnell, S Cooke, A Jacobs Box C Sandry, M Kilburn, P Jones, B Millen Supermarine
2015 I. Button,J. Boden, V. Baskerville, B. Land Chippenham Town M. Austin, J. Duffield, M. Webber, M. Woolley Alderbury
2014 C. Mitchell, S, Crouch, J. Jones, A. Fail Purton M. Jordan, J. Evans, J. Richman, L. Kingston Highworth
2013 R. Ellis, L. Hancock, A. Richards, J. Coleman Amesbury C. Mitchell, J. Jones, A. Fail, C. Holland Purton
2012 E. Bolland, M. Romans, W. Anderson, J. Willis Stratton Churchway K. Funnell, M. Manning, S. Cooke, A. Jacobs Box
2011 J. Dunford, S. Day, K. Smith, S. Burgess Warminster E. Bolland, M. Romans, W. Anderson, J. Willis Stratton Churchway
2010 K. Funnell, S. Cooke, J. Hardie, A. Jacobs Box S. Dix, S. Lucas, J. Collier, C. Grenfell Box
2009 S. Dix, S. Lucas, J. Collier, C. Grenfell Box K. Funnell, S. Cooke, J. Hardie, A. Jacobs Box
2008 K. Funnell, S. Cooke, J. Hardie, A. Jacobs Box J. Bird, A. Fail, B. Cars, P. Stephenson Purton
2007 K. Funnell, S. Cooke, J. Hardie, A. Jacobs Box M. Dixon, G. Reade, P. Cornish, V. Mortimer Westlecot
2006 M. Webber, M. Austin, A. Wilson, S. Frost Alderbury J. Eatwell, R. Nichols, P. Knox, O. Henery Westlecot
2005 M. Nash, P. Edmonds, M. Rogers, B. Williamson Wootton Bassett J. Woodrough, P. Knox, R. Nichols, O. Henery Westlecot
2004 H. Crockett, P. Knox, C. Coombs, O. Henery Westlecot D. Wood, J. Fredericks, M. Annetts, N. Oliver Salisbury
2003 S. Newton, K. Funnell, S. Cooke, A. Jacobs Box E. Holdway, J. Withers, D. Wade, G. Lillicrap Bradford-on-Avon
2002 J. Bull, J. Coleman, R. Ellis, A. Richards Amesbury P. Evans, D. Wood, M. Annetts, J. Fredericks Salisbury
2001 M. Manning, J. Litherland, S. Cooke, A. Jacobs Box M. Woolley, M. Webber, M. Menzies, S. Frost Alderbury
2000 M. McGee, D. Paulter, J. Fredericks, P. Capper Salisbury P. Knox, A. Whatley, J. Woodrough, O. Henery Westlecot
1999 M. Tucker, J. Richards, G. Westbury, P. Coard West End B. Hunter, J. Webb, E. Noke, B. Salter Wroughton
1998 J. Stevens, J. Cleeves, J. Court, R. Nichols Westlecot M. Shergold, M. Woolley, M. Menzies, S. Frost Alderbury
1997 J. Bird, B. Cars, P. Stephenson, J. Comley Purton A. Ralls, J. Driver, G. Johnson, R. Spetch Alderbury
1996 J. Bird, B. Cars, P. Stephenson, J. Comley Purton A. Ralls, G. Johnson, R. Spetch, S. Frost Alderbury
1995 I. Wakley, L. Kingston, B. Blount, T. Gale Highworth P. Hayter, S. Holloway, M. Griffin, I. Sanders Wilton
1994 M. Manning, P. Nelson, B. Mathias, A. Jacobs Box M. Winn, E. Looker, K. Bane, H. Walker Rodbourne Cheney
1993 J. Ford, S. Hollaway, M. Griffin, I. Sanders Wilton L. Kidd, R. Winter, H. Kingston, M. Moss Highworth
1992 E. Smith, C. Mitchell, S. Baker, T. Reeves Cricklade P. Oakes, J. Prothero, J. Willis, V. Mortimer Stratton Churchways
1991 I. Jones, D. Otridge, M. Alexander, J. Cooper Devizes J. Bird, P. Stephenson, B. Cars, J. Comley Purton
1990 B. Twine, B. Lane, S. Livsey. D. Gingell Wootton Bassett J. Jeffery, B. Hancock, G. McMaster, E. Hawker G. E. C.
1989 J. Faulkner, B. Mayell, N. Felstead, M. Pimpernell Trowbridge Westbourne M. Codrington, P. Fairhurst, B. Lane, P. Coard West End
1988 J. Faulkner, B. Mayell, I. Evans, M. Pimpernell Trowbridge Westbourne A. Binstead, R. Bolger, C. Bartlett, B. Woolford Purton
1987 J. Bird, A. Binstead, C. Bartlett, B. Woolford Purton O. Player, D. Pritchard, C. Buxton, J. Doyle Warminster
1986 I. King, V. Gough, M. Keeping, A. Paginton Chippenham Park A. Hayward, A. Marshall, M. Sanderson, A. Whatley Westlecot
1985 R. Woods, K. Saunders, R. Frayling, P. Trimble Malmesbury J. Mitchell, O. Hawkes, A. Richards, I. Yeates Amesbury
1984 D. Otridge, J. Mayes, J. Cooper, R. Gardiner Devizes F. Dean, N. Fuller, H. Walker, K. Bane Rodbourne Cheney
1983 D. Hopgood, M. Mitchell, J. Lloyd, E. Revill British Rail M. Little, N. Harper, C. Booker, C. Potter Winsley
1982 M. Keeping, D. Powell, N. Clarke, M. Bennett Chippenham Park N. Andrews, J. Leveridge, D. Amor, P. Hockley Pewsey
1981 J. Robinson, M. Sanderson, A. Whatley, B. Bratton Westlecot I. Evans, J. Faulkner, S. Keates, M. Webb Trowbridge Westbourne
1980 G. Davis, M. Davies, A. Paginton, I. Baker Chippenham Park D. Hopgood, I. Danford, J. Lloyd, E. Revill British Rail
1979 A. Hayward, M. Winn, N. Slade, L. Brewer Westlecot K. Nicol, I. McKellow, G. Plank, D. Criswick Pewsey
1978 B. Salmond, O. Henery, N. Wyborne, P. Westlake Westlecot I. King, M. Williamson,J. Perry, V. Howard Chippenham Park
1977 A. Cook, M. Perrett, E. Hams, P. Pickford Devizes N. Andrews, P. Hockley, O. Way, M. Pocock Pewsey
1976 B. Salmond, N. Wyborne, B. Bratton, P. Westlake Westlecot E. John, J. Webb, M. Hobday, P. Painter Swindon
1975 E. John, J. Webb, M. Hobday, P. Painter Swindon J. Cooper, G. Budd, D. Cary, R. Gardiner Devizes
1974 N. Dennis, E. Revill, M. Carey, E. Buckland Stratton Churchways N. Andrews, B. Herbert, O. Way, M. Pocock Pewsey
1973 N. Andrews, G. Plank, D. Criswick, M. Pocock Pewsey P. Gibbons, O. Cooper, D. Sloman, M. Perry Swindon
1972 D. Smith, G. Budd, R. Gardiner, M. Parry Devizes B. Greaves, G. Orr, D. Brown, P. Bargewell Wootton Bassett
1971 J. Ayers, D. Fisher, P. Painter, V. Hawkins Swindon N. Jones, E. Moore, C. Bridges, P. Pickford Calne
1970 M. Gaiger, E. Hams, A. Cook, M. Perrett Devizes P. Bargewell, D. Brown, G. Orr, H. Smith Wootton Bassett
1969 B. Blagden, M. Gaiger, A. Cook, M. Perrett Devizes D. Smith, P. Morse, E. Hazell, D. Painter Stratton Churchways
1968 J. Ayers, D. Gleed, P. Painter, E. Willis Swindon A. Cook, M. Gaiger, B. Blagden, M. Perrett Devizes
1967 P. Metherell, A. Cook, B. Blagden, M. Perrett Devizes F. Godwin, C. Belcher, I. Spurge, D. Richardson Rodbourne Cheney
1966 E. Skelcher, D. Smith, E. Buckland, D. Painter Stratton Churchways K. Howse, D. King, K. Nicol, M. Pocock Pewsey
1965 R. Gardiner, P. Metherell, B. Blagden, M. Perrett Devizes R. Rowland, E. Truman, E. White, H. Crates Swindon
1964 C. Belcher, K. Simpkins, I. Spurge, D. Richardson Rodbourne Cheney M. Abrams, M. Keeping, I. Baker, M. Bennett Chippenham
1963 I. King, M. Perry, K. Newsome, E. Ferry Stratton Churchways B. Walker, C. Lacon, F. Pepler, M. Furze Salisbury
1962 R. Gardiner, P. Metherell, B. Blagden, M. Perrett Devizes M. Keeping, C. Banks, I. Baker, M. Bennett Chippenham
1961 J. Ayers, N. Redclift, E. Willis, V. Hawkins Swindon B. Jay, D. Case, M. Weavings, W. Winslow Salisbury
1960 B. Jay, A. Green, M. Weavings, W. Winslow Salisbury R. Gardiner, K. Lee, B. Blagden, M. Perrett Devizes
1959 B. Williams, F. Kendall, F. Fricker, F. Godwin Rodbourne Cheney R. Rowland, A. Fuller, F. White, R. Colton Swindon
1958 B. Jay, A. Green, M. Weavings, W. Winslow Salisbury F. Pegler, L. Munday, J. Britten, O. Elloway Warminster
1957 D. Gibbs, F. Kendall, G. Fricker, F. Godwin Rodbourne Cheney I. King, K. Newsome, E. Ferry, D. Painter Stratton Churchways
1956 E. Feny, I. King, D. Painter, E. Hazell Stratton Churchways D. Gibbs, F. Kendall, G. Fricker, F. Godwin Rodbourne Cheney
1955 P. Lloyd, C. Belcher, I. Spurge, D. Richardson Rodbourne Cheney M. Weavings, M. Safe, W. Winslow, G. Holmes Salisbury
1954 E. Green, E. Poake, W. White, C. Hollick Rodbourne Cheney M. Cutmore, A. Harwood, C. Robbins, S. Walke Salisbury
1953 C. Watson, M. Weavings, W. Winslow, G. Holmes Salisbury B. Jay, W. Culmore, E. Foreman, S. Walke Salisbury
1952 D. Gibbs, E. Parkinson, G. Fricker, F. Godwin Rodbourne Cheney R. Rowland, B. Frankis, F. White, V. Hawkins Swindon
1951 W. Hancock, K. Randall, T. Meny, D. Case Salisbury R. Rowland, E. Truman, F. White, V. Hawkins Swindon
1950 R. Rowland, E. Willis, F. White, V. Hawkins Swindon M. Collins, N. Wilson, S. Eden, E. Hazell Stratton Churchways
1949 D. Gibbs, R. Johnson, G. Fricker, F. Godwin Rodbourne Cheney C. Watson, T. Merry, M. Weavings, D. Case Salisbury
1948 P. Oliver, M. Safe, W. Winslow, G. Holmes Salisbury E. Truman, E. Smith, C. Bangs, H. Crates Swindon
1947 M. Weavings, C. Watson, E. Williams, D. Case Salisbury F. Titchner, D. Dash. C. Bangs, E. Smith Swindon