Bowls Wiltshire Competition Honours – Ladies Triples

Year Winners Club Runners Up Club
2017 C Mitchell, J Jones, A Fail Purton D Kerley, S Hall, M Annetts Salisbury
2016 K Little, J Taylor, M Williams Box R Merritt, P Reeves, S Ochyra Devizes
2015 L.Dalrymple, W. Anderson, J. Willis Stratton Churchway K. Funnell, J. Collier, C. Grenfell Box
2014 J. Couch, M. Jay, D. Godwin Spencer Melksham M. Rodgers, C. Harding, D. Woodley Wootton Bassett
2013 W. Anderson, E. Bolland, J. Willis Stratton Churchway R. Ellis, A. Richards, J. Coleman Amesbury
2012 M.Webber, J. Duffield, M. Woolley Alderbury J. Harris, J. Coyle, F. Mace North Wilts
2011 A. Humphries, J. Bull, J. Rowe Amesbury K. Funnell, J. Collier, C. Grenfell Box
2010 A. Hindley, L. Trattles, M. Griffin Wilton S. Cooke, J. Hardie, A. Jacobs Box
2009 S. Cooke, J. Hardie, A. Jacobs Box C. Jayne, A. Butler, C. Coombes Westlecot
2008 D. Shadwell, K. Smith, M. Williams Cooper Avon Tyres W. Thrush, M. Rogers, D. Woodley Wootton Bassett
2007 A. Humphries, J. Bull, J. Rowe Amesbury E. Hawker, M. Davies, M. Cottle Spencer Melksham
2006 S. Cooke, J. Hardie, A. Jacobs Box S. Bennett, M. East, V. Goodenough Salisbury Victoria
2005 A. Hayward, J. Woodrough, O. Henery Westlecot D. Shadwell, L. Toms, M. Williams Cooper-Avon Tyres
2004 L. Russell, I. Jones, M. Alexander Devizes B. Bowen, J. Benstead, I. Dawson (J. Reynolds res ) Corsham
2003 G. Chandler, A. Kirkpatrick, S. Bartlett Winsley M. Webber, M. Austin, S. Frost Alderbury
2002 C. Davies, M. Cottle, E. Hawker Spencer Melksham M. Dyer, J. Vowles, R. Nichols Westlecot
2001 G. Reade, P. Gornish, V. Mortimer Westlecot J. Davis, D. Coombes, J. Hardie Westinghouse
2000 J. Jones, W. Anderson, D. Woodley Rodbourne Cheney N. Rowden, B. Shepheard, I. Dawson Corsham
1999 J. Woodrough, A. Hayward, O. Henery Westlecot N. Rowden, B. Shepheard, I. Dawson Corsham
1998 C. Read, W. Anderson, D. Woodley Rodbourne Cheney M. Webber, M. Woolley, S. Frost Alderbury
1997 J. Woodrough, A. Hayward, O. Henery Westlecot J. Newman, S. Witherow, J. Tugwell Trowbridge Westbourne
1996 C. Read, W. Anderson, D. Woodley Penhill J. Woodrough, A. Hayward, O. Henery Westlecot
1995 C. Read, W. Anderson, D. Woodley Penhill J. Bird, P. Stephenson, J. Comley Purton
1994 C. Read, W. Anderson, D. Woodley Penhill J. Woodrough, A. Hayward, O. Henery Westlecot
1993 C. Read, W. Anderson, D. Woodley Penhill D. Wood, N. Oliver, B. Kerr Salisbury
1992 B. Mayell, B. Baker, J. Knight Trowbridge Westbourne M. Hislop, P. Reeder, B. Dawkins Pewsey
1991 D. Dimmick, O. Davis, S. Brown Avon Sports J. Little, P. Watts, L. Evry Avon Sports
1990 M. Butcher, P. Tucker, D. Otridge Devizes R. Bolger, C. Bartlett, B. Woolford Purton
1989 O. Player, C. Buxton, J. Doyle Warminster E. John, D. Hopgood, I. Danford G.W.R.
1988 P. Stephenson, C. Bartlett, J. Comley Purton D. Urquhart, E. Sawyer, O. Warren Bradford-on-Avon
1987 O. Player, C. Buxton, J. Doyle Warminster P. Stephenson, C. Bartlett, J. Comley Purton
1986 F. Dean, H. Walker, K. Bane Rodbourne Cheney J. Mitchell, P. Hallam, I. Yeates Amesbury
1985 F. Dean, H. Walker, K. Bane Rodbourne Cheney G. Davis, D. Powell, A. Paginton Chippenham Park
1984 B. Salmond, O. Henery, M. Jannaway Westlecot G. Davis, D. Powell, A. Paginton Chippenham Park
1983 J. Woodrough, M. Winn, P. Westlake Westlecot M. Alexander, M. Staples, J. Cooper Devizes
1982 A. Hayward, J. Colborne, B. Bratton Westlecot M. Barker, J. Smith, S. Raymond Bradford-on-Avon
1981 E. Williams, J. Smith, B. Baker Trowbridge Westbourne A. Hayward, L. Brewer, B. Bratton Westlecot
1980 N. Kinnett, P. Gibbon, E. John Swindon C. Lopuszynski, E. Noble, A. Cook Devizes
1979 I. Evans, S. Keates, M. Webb Trowbridge Westbourne P. Gibbon, M. Hobday, P. Painter Swindon
1978 P. Gibbon, M. Hobday, P. Painter Swindon I. Evans, S. Keates, M. Webb Trowbridge Westbourne
1977 I. Evans, S. Keates, M. Webb Trowbridge Westbourne B. Hillier, B. Salmond, P. Westlake Westlecot
1976 B. Salmond, B. Bratton, P. Westlake Westlecot M. Keeping, D. Powell, I. Baker Chippenham Park
1975 C. Lopuszynski, E. Haws, A. Cook Devizes B. Salmond, B. Bratton, P. Westlake Westlecot
1974 B. Salmond, B. Bratton, P. Westlake Westlecot K. Nicol, G. Plank, D. Criswick Pewsey
1973 D. Fisher, P. Morse, E. Buckland Stratton Churchways R. Gardiner, M. Parry, M. Perrett Devizes
1972 J. Smith, M. Keeping, I. Baker Chippenham Park N. Lovering, D. Sloman, M. Perry Swindon
1971 G. Wells, P. Metherell, A. Cook Devizes L. Jelly, E. Calton, F. Kendall Rodbourne Cheney
1970 R. Dyke, M. Keeping, I. Baker Chippenham Park J. Ayers, M. Green, P. Painter Swindon
1969 G. Wells, P. Metherell, A. Cook Devizes N. Andrews, K. Howse, M. Pocock Pewsey
1968 R. Smith, B. Blagden, M. Perrett Devizes M. Green, J. Ayers, P. Painter Swindon
1967 M. Abrams, I. Baker, M. Bennett Chippenham M. Carey, D. Smith, E. Buckland Stratton Churchways
1966 M. Keeping, I. Baker, M. Bennett Chippenham D. Bradley, W. Whetstone, R. Bond Highworth
1965 F. Godwin, I. Spurge, D. Richardson Rodbourne Cheney P. Metherell, A. Cook, M. Parry Devizes
1964 R. Gardiner, B. Blagden, M. Perrett Devizes M. Abrams, I. Baker, M. Bennett Chippenham
1963 B. Jay, A. Green, M. Furze Salisbury I. Sanders, D. Case, M. Weavings Salisbury
1962 C. Belcher, K. Simpkins, M. Crook Rodbourne Cheney E. Buckland, P. Morse, E. Hazell Stratton Churchways
1961 R. Gardiner, B. Blagdon, M. Perrett Devizes E. Skelcher, I. King, D. Painter Stratton Churchways
1960 J. Ayers, E. Truman, H. Crates Swindon M. Beasant, K. Newsome, E. Ferry Stratton Churchways
1959 W. Stevens, G. Fricker, F. Godwin Rodbourne Cheney K. Simpkins, C. Belcher, M. Crook Rodbourne Cheney
1958 J. Ayers, H. Crates, V. Hawkins Swindon R. Gardiner, B. Blagdon, M. Perrett Devizes
1957 E. Poake, W. White, G. Hollick Rodbourne Cheney C. Watson, A. Green, W. Culmore Salisbury
1956 E. Willis, J. Ayers, R. Colton Swindon E. Sims, E. Durbin, M. Penny Warminster
1955 E. Sims, E. Durbin, M. Penny Warminster M. Cutmore, A. Hatwood, C. Robbinss Salisbury
1954 E. Ferry, S. Eden, E. Hazell Stratton Churchways E. Sims, O. Elloway, E. Durbinw Warminster
1953 D. Gibbs, G. Fricker, F. Godwin Rodbourne Cheney M. Cutmore, P. Oliver, D. Case Salisbury
1952 E. Green, W. White, G. Hollick Rodbourne Cheney E. Alpin, D. Richardson, I. Spurge Rodbourne Cheney
1951 M. Safe, W. Winslow, G. Holmes Salisbury D. Gibbs, G. Fricker, F. Godwin Rodbourne Cheney
1950 F. Titchner, D. Cousins, R. Colton Swindon T. Merry, P. Oliver, D. Case Salisbury
1949 M. Safe, W. Winslow, G. Holmes Salisbury T. Bing, S. Eden, E. Hazell Stratton Churchways
1948 E. Green, E. Parkinson, G. Hollick Rodbourne Cheney G. Fricker, D. Gibbs, F. Godwin Rodbourne Cheney
1947 E. Green, E. Parkinson, G. Hollick Rodbourne Cheney G. Fricker, E. Brain, F. Godwin Rodbourne Cheney